Czy rzęsy typu Russian volume są godne uwagi?

Rzesy Russian Volume

Rzęsy stanowią ramę twarzy. Są kluczowym elementem zapewniającym atrakcyjny wygląd buzi, a każda kobieta dąży do osiągnięcia długich i gęstych włosków, które są atrybutem kobiecości. Tradycyjne tusze do rzęs nie zawsze potrafią sprostać tym wymaganiom, dając niedostatecznie zadowalający efekt. Dlatego też coraz częściej wybieraną alternatywą jest przedłużanie rzęs w salonach kosmetycznych, które zapewnia długotrwały efekt w połączeniu z wygodą. Natomiast rzęsami wykorzystywanymi w stylizacji rzęs, które w ostatnim czasie biją rekordy popularności są Russian Volume. Czy warto się na nie zdecydować? 

Czym się charakteryzują rzęsy Russian volume? 

Russian Volume to jedna z najczęściej wykorzystywanych metod zagęszczania rzęs, stosowanych w salonach kosmetycznych z użyciem rzęs o tej samej nazwie. Ich nazwa inspirowana jest wschodnimi sposobami stylizacji rzęs, które charakteryzują się ogólnym przepychem i wyrazistością. Rzęsy Russian Volume zapewniają objętościowe przedłużenie naturalnych rzęs, co optycznie „otwiera” oko oraz modeluje jego kształt, a także pomaga w wizualnej korekcie opadającej powieki czy wyrównaniu ubytków rzęs występujących w naturze. 

Jak stosować rzęsy Russian Volume?

Metoda przedłużania rzęs Russian Volume opiera się na doklejeniu syntetycznych kępek do naturalnych rzęs, przy pomocy pęsety. Użyty do zabiegu klej stosowany jest w mniejszej ilości w porównaniu z innymi metodami zagęszczania rzęs, jednak spektakularny efekt jaki zapewniają rzęsy Russian Volume utrzymany jest dłużej. Bowiem sekretem metody jest równomierny rozkład wachlarza rzęs i tym samym uzupełnienie powstających luk podczas utraty pojedynczych włosków, zapobiegając nieestetycznym prześwitom. Pozwala to na znacznie dłuższe cieszenie się wachlarzem gęstych rzęs, a efekt zachowany jest przez około 3-4 tygodnie.

Jakie są korzyści z wykorzystania rzęs Russian Volume w salonach kosmetycznych?

Głównym kryterium wyboru rzęs Russian Volume jest ich bezapelacyjna popularność, a co za tym idzie – wiele klientek zainteresowanych stylizacją rzęs skorzysta z tej metody, co wpłynie na rozwój salonu kosmetycznego. Ponadto użytkowanie owych rzęs jest niezwykle proste, poczynając od ich wyciągnięcia z opakowania, gdzie przymocowane są w przemyślany sposób, które nie narusza ich struktury po aplikację kępek na naturalne rzęsy klientki. Rzęsy Russian Volume zaprojektowane zostały z myślą o stworzeniu efektownego wachlarza rzęs, co ułatwia ich budowa, ale również wpływa ona na łatwość wykonania zabiegu, dzięki cienkiej podstawie i zagiętemu kształtowi, dlatego sprawdzi się idealnie nawet w pracy początkujących kosmetyczek.

Rzęsy Russian Volume będą doskonałym rozwiązaniem dla każdego typu urody oraz wieku klientki. Indywidualny dobór przez kosmetyczkę pozwala na podkreślenie naturalnych rysów twarzy. Możliwość stopniowania efektu sprawia, że nadadzą się zarówno na co dzień, jak i okazje wymagające bardziej spektakularnego wyglądu.

Zalety rzęs Russian Volume:

  • brak obciążenia naturalnych włosków rzęs, dzięki równomiernemu rozkładowi siły ciężkości,
  • gwarantują bezproblemową aplikacja 
  • są lekkie w noszeniu
  • możliwość budowania objętości, poprzez kontrolowanie ilości użytych do zabiegu kępek
  • cienka struktura pojedynczych włosków sprawia, że nie są wyczuwalne podczas noszenia i nie powodują dyskomfortu
  • zapewniają długotrwały efekt
  • mają cienką podstawę, ułatwiającą aplikację i układanie w pożądany kształt tzw. wachlarzy
  • możliwość łączenia z rzęsami typu mink,
  • charakteryzują się zaokrąglonym profilem o 4 typach skrętu: C, C+, D, D+.