Jakie rzęsy wybrać do przedłużania metodą objętościową?

Nie od dziś wiadomo, że przedłużanie rzęs cieszy się ogromną popularnością wśród pań. Odpowiada za to nie tylko ogromna wygoda, gdyż z łatwością można dłużej pospać, a po przebudzeniu rzęsy dalej będą się świetnie prezentowały, ale także i oszczędność pieniędzy- nie musimy bowiem kupować i testować coraz to nowych tuszy. Stylistki rzęs bez wątpienia nie mogą narzekać więc na braki klientek. Ich praca i prestiż w dużej mierze jest jednak uzależniony od akcesoriów, które wybiorą do przedłużania rzęs. Jako że największą popularnością cieszy się obecnie metoda objętościowa, to podpowiadamy, jakie rzęsy wybrać, by praca przebiegała szybko i sprawnie.

Metoda objętościowa przedłużania rzęs- dobór odpowiedniej grubości 

Pierwszym krokiem, by idealnie dobrać rzęsy do przedłużania metodą objętościową, należy zwrócić uwagę na ich grubość. Sztuczne włoski powinny być ściśle dopracowane do metody, zgodnie z którą będziemy pracować. Jeśli więc życzeniem klientki są lekkie objętości, zwykle 2 do 3d, najlepiej sprawdzą się rzęsy o maksymalnej grubości 0,1 milimetr. Jeśli zaś stylistka potrzebuje wykonać objętość z zakresu 4-5d, to warto postawić na modele o średnicy około 0,07 milimetra- w tym wypadku świetnie sprawdzają się rzęsy eco volum lashes. Przy większych objętościach jak np. 6 czy 8d zaleca się wykorzystywanie rzęs o maksymalnej grubości 0,05 milimetra. Z kolei jeszcze większe objętości powinny być wykonywane na możliwie jak najcieńszych rzęsach syntetycznych, których przekrój nie przekroczy 0,03 milimetra. Metody volume przedłużania rzęs są nie małym obciążeniem dla naturalnych włosków klientki. Stylistka przed dobraniem odpowiedniej grubości powinna więc na wstępie ocenić stan i kondycję rzęs klientki. Pamiętajmy, że zbyt grube rzęsy znacznie osłabią naturalny włos i mogę spowodować ich przedwczesne wypadanie czy nawet uszkodzenie samej cebulki.

Jaki wybrać profil skrętu do przedłużania rzęs metodą objętościową?

Każda, profesjonalna stylistka świetnie zdaje sobie sprawę z tego, że bez odpowiedniego skrętu, nowiutki, dopiero co zaaplikowany klientce set rzęs nie będzie się imponująco prezentował. Tak więc, profil skrętu rzęs musi przede wszystkim być dopasowany indywidualnie do urody klientki. Niezbędna jest tu więc wiedza o tajnikach stylizacji włosków. Na rynku dostępne są różne profile skrętu rzęs i nawet dzięki ich połączniu, będzie można uzyskać prawdziwie spektakularny efekt. Rzęsy eco volume lashes występują w różnorodnych profilach skrętu, a dzięki nim będzie można  otworzyć nawet głęboko osadzone i sprawiające wrażenie zamkniętych oczy. Wykorzystanie odpowiedniego skrętu pozwoli również na oddalenie oczu zbyt blisko osadzonych, a także na zbliżeniu tych, które charakteryzują się zbyt szerokim rozstawieniem. Niemniej jednak stylistka powinna wiedzieć najlepiej jak umiejętnie może wykorzystać różnorodne skręty, tak by mogła ona pod aplikacją ukryć nawet opadająca powiekę, a także unieść wewnętrzne kąciki oczu. Skupmy się więc na metodach objętościowych. Wówczas najpopularniejszym skrętem, z którego korzystają stylistki jest skręt typu C. Jest on do złudzenia podobny do naturalnego wygięcia rzęs, a to oznacza, że będzie pasował do oczu większości klientek. Niemniej jednak, jeśli stylizacje mają być bardziej zaawansowane, a co więcej mają ukryć szczególnie trudne, anatomiczne mankamenty, warto wyposażyć się w rzęsy o profilu skrętu M, J, a nawet L. Warto zauważyć, że można na ryku zaopatrzyć się w już gotowe kępki o konkretnym skręcie, co może znacznie przyspieszyć pracę.