Rzęsy do przedłużania- z jakiego materiału powinny być wykonane?

Stylistki rzęs obecnie nie mogą narzekać na brak klientek. Panie chętnie decydują się na tego typu zabieg kosmetyczny, ze względu na ogromną wygodę, a także oszczędność czasu i pieniędzy, które musiałyby wydać na nowy tusz do rzęs. Niemniej jednak, profesjonalna stylizacja rzęs, wymaga ogromnej wiedzy z zakresu nie tylko tajników wykonywania aplikacji, ale również z zakresu produktów do przedłużania rzęs. Jak wiadomo, najważniejsze są sztuczne włoski, które mają na oku klientki utworzyć niebanalny i imponujący set. Obecnie rynek produktów do przedłużania rzęs oferuje ogromne możliwości wyboru, jednak z jakiego materiału powinny być wykonane rzęsy aplikowane klientce?

Rzęsy do przedłużania wykonane z jedwabiu

Pierwszym rodzajem rzęs, który jest niezwykle popularny wśród stylistek i cieszy się zadowoleniem klientek, są rzęsy jedwabne. Jak sama nazwa wskazuje są one wykonane z jedwabnych włókien poliestrowych, które są niezwykle delikatnym i plastycznym materiałem. Rzęsy jedwabne jak np. rzęsy wave cieszą się ogromną uniwersalnością, trwałością, a co najważniejsze mnogością wariantów, zarówno jeśli chodzi o grubość, długość, a także profil skrętu. Rzęsy jedwabne zaskarbiły sobie miłość wielu, doświadczonych stylistek rzęs, które uważają je po prostu za miękkie, a także niezwykle przyjemne w dotyku. Czy jednak rzeczywiście tak jest? Okazuje się, że rzęsy wave, tak zwane „jedwabne” są przede wszystkim produktem trwałym i bezawaryjnym. Użyte do ich produkcji włókna poliestrowe wpływają bezpośrednio na elastyczność tego produktu. Zgodnie z tym, rzęsy jedwabne są niezwykle odporne na wszelakie odkształcenia, a także mają wygląd, który imituje naturalne włoski, którymi obdarzyła nas natura. Samo określenie rzęsy jedwabne wzięło się przede wszystkim z oznaczeń producentów. Podzielili oni bowiem tego rodzaju rzęsy na: silk i mink. Wcale nie oznacza to rodzaju materiału, z którego dane rzęsy zostały wyprodukowane, a jedynie wskazuje na charakterystyczne cechy poszczególnych grup. Pośród produktów do przedłużania rzęs, rzęsy syntetyczne czyli jedwabne, są chętnie stosowane ze względu na ogromny wachlarz ich różnorodności. Wobec tego świetnie sprawdzą się one zarówno do delikatnej metody przedłużania 1:1, ale również z powodzeniem możemy zastosować je do o wiele większych objętości.

Rzęsy do przedłużania wykonane z włosia norek

Rzęsy z wave z włosia norek są produktem, który uważany jest za naturalny. Pozyskiwany jest on jak sama nazwa wskazuje z futra norek. Niektóre stylistki je wprost uwielbiają, gdyż sprostają one wymaganiom najbardziej luksusowych klientek. Inne stylistki zaś, nawet nie chcą na nich pracować. Czym więc charakteryzują się rzęsy z włosia norek? W pierwszej kolejności, należy wziąć pod uwagę, że w przeciwieństwie do rzęs jedwabnych, te produkowane z włosia norek są produktem całkowicie naturalnym. Oznacza to, że zachowanie tego typu rzęs na oku klientki nie jest w żaden sposób możliwe do przewidzenia. Rzęsy z włosia norek będą- podobnie zresztą jak ludzkie włosy- reagować na czynniki zewnętrzne jak np. deszcz, mróz czy promienie UV. W konsekwencji, może to doprowadzić do ich wyprostowania się i zniekształcenia całej aplikacji. Co więcej, rzęsy z włosia norek są również mniej odporne na wygięcia i odgniecenia. Klientki, które decydują się właśnie na ten model, muszą niezwykle delikatnie się z takimi rzęsami obchodzić. Warto wspomnieć również o tym, że rzęsy z włosia norek, nawet te z jednego opakowania, mogą nieznacznie różnić się od siebie długością. Z tego też powodu, nie są one wybierane przez stylistki, które lubią mieć całą aplikację pod kontrolą. Niemniej jednak największą zaletą tego typu rzęs jest ich miękkość, delikatność, a także niesamowicie naturalny wygląd.