Lampa do stylizacji rzęs – dowiedz się więcej

Każda pani chce na co dzień wyglądać schludnie i elegancko. Nie ważne, czy jest to mama, która spędza cały dzień z dziećmi w domu, kobieta pracująca na pełen etat czy studentka. Co zrobić, by w codziennym życiu czuć się lepiej i jednocześnie wyglądać zniewalająco? Uroku dodają niezaprzeczalnie gęste, długie i zadbane rzęsy. Niestety w większości przypadków, naturalne rzęsy są krótkie i proste. Jedynym rozwiązaniem jest codzienne nakładanie maskary. Aby zaoszczędzić jednak czas o poranku, który normalnie spędzamy na wykonywaniu makijażu, wiele pań decyduje się na zabieg przedłużania rzęs. Polega on na doklejaniu przez kosmetyczkę sztucznych pojedynczych włosków lub całych kępek do rzęs naturalnych. 

Jaka lampa do przedłużania rzęs

Zabieg przedłużania rzęs wymaga od kosmetyczki czy stylistki cierpliwości i dokładności. Sztuczne rzęsy doklejane są do tych naturalnych jedna po drugiej. W zależności od metody, na jedno oko wykorzystuje się nawet kilkaset sztucznych włosków. Z tego powodu jest to zabieg wysoce czasochłonny. Niezwykle istotne jest zachowanie higieny podczas całego procesu, co wpływa nie tylko na bezpieczeństwo klientki, ale również na trwałość sztucznych rzęs. Z pewnością nie jest to zabieg, którego można by się podjąć w domu. Kosmetyczka przeprowadzająca zabieg powinna mieć odpowiednie do tego kwalifikacje. Dodatkowo musi to być osoba dokładna i ostrożna. Z podanych względów jednym z najważniejszych elementów, które mają realny wpływ na przebieg zabiegu, jest zapewnienie dobrego oświetlenia w salonie kosmetycznym. Stylistka musi doskonale widzieć każdy, nawet najmniejszy włosek. Nie ma miejsca na pomyłkę, jeśli chcemy, aby klientka wyszła z gabinetu usatysfakcjonowana. Odpowiednia lampa do przedłużania rzęs jest więc bezsprzecznie kluczem do sukcesu. Obecnie dostępne są na rynku specjalne lampy przeznaczone do przedłużania i stylizacji rzęs, które znacznie ułatwiają pracę. Charakteryzują się one specjalnym kształtem i odpowiednio dobraną mocą światła. Dobre lampy do stylizacji rzęs są skonstruowane w taki sposób, aby ograniczyć tworzenie cienia, dzięki czemu twarz klientki jest doskonale oświetlona przez cały czas trwania zabiegu. Ponadto nie emitują one ciepła, co mogłoby negatywnie wpływać na klej wykorzystywany do umocowywania sztucznych włosków. W większości przypadków lampy do stylizacji zapewniają regulację barwy. Sami możemy więc zdecydować, czy chcemy, aby ton był nieco zimniejszy, a może cieplejszy. Lampy do stylizacji można, dzięki regulowanej wysokości, dowolnie zniżać i podnosić. Umożliwia to dopasowanie jej do krzesła kosmetycznego, czy innych indywidualnych potrzeb. Co więcej, emitowane światło nie jest zbyt mocne dla oka. Jest to niesamowicie ważne dla stylistki, która pracuje przez kilka godzin dziennie. Ponadto lampy do stylizacji rzęs dostępne są w różnych kolorach, dzięki czemu można dopasować je do wystroju wnętrza salonu. Z pewnością, będą one gustownym dodatkiem. Stanowią bowiem połączenie praktyki z estetyką. 

Wybór lampy

Wybór odpowiedniej lampy do stylizacji to nie lada wyzwanie, jako że na rynku dostępnych jest wiele ich rodzajów. Z tego względu należałoby skupić się na tym, aby spełniała one nasze wymagania i indywidualne preferencje. Jeśli interesuje nas nieco niższa cena produktu, tradycyjna i prosta lampa do przedłużania rzęs będzie znakomitym rozwiązaniem. Nie posiada ona aż tyle funkcji, jak te, z nieco wyższej półki cenowej, ale z pewnością sprawdzi się doskonale i zapewni dobre oświetlenie. Zdecydowanie będzie to dobry sprzęt na początek. Gdy potrzebujemy nieco silniejszego oświetlenia, można zastanowić się nad kupnem lampy dwuramiennej. Ramiona lampy można dowolnie ustawiać i wyginać, w zależności od potrzeb. Żarówki LED zapewniają dokładne oświetlenie. Co więcej, nie emitują one ciepła. Do najdroższych lamp do stylizacji należą tę z zakrzywianymi głowicami. Oprócz wszystkich wymienionych już zalet, takich jak regulowana wysokość, możliwość zmiany barwy, czy równomierne oświetlenie, które nie tworzy cieni, lampy te posiadają ruchomą głowicę, którą można obracać dookoła o 360 stopni.