Rzęsy Mink – wszystko co musi wiedzieć kosmetyczka

Rzęsy Mink

Jeżeli jesteś kosmetyczką to z pewnością spotkałaś się z kwestią skutecznego sposobu na podkreślenie oczu. Jak wiadomo „oczy są zwierciadłem duszy”, a wydobycie ich głębi i podkreślenie kształtu pozwala na przyciąganie uwagi innych ludzi. Wiele pań wspomina w tym wypadku o przedłużeniu rzęs, w taki sposób, aby wyglądać naprawdę oszałamiająco i wywoływać efekt „wow”. Jeśli zatem szukasz luksusowego i wyrazistego sposobu na osiągnięcie tego celu, rzęsy Mink mogą się okazać idealnym rozwiązaniem! Z tego artykułu dowiesz się czym są rzęsy Mink, jak się je nakłada i jakie korzyści płyną z ich zastosowania. Podpowiemy też, jak dbać o takie rzęsy, aby klientka mogła cieszyć się nimi jak najdłużej.

Czym są rzęsy Mink?

Przedłużanie rzęs Mink to świetny sposób, aby wyglądać oszałamiająco i czuć się doskonale każdego dnia i o każdej porze, nawet jeśli kobieta nie nosi podstawowego makijażu. Tak podkreślone oczy będą się prezentowały olśniewająco w każdej sytuacji, nie tylko w wypadku oficjalnych wyjść na służbową kolację. 

Czym jednak w istocie są takie rzęsy? Od razu zrzućmy ciężar z serca – chociaż zgodnie ze specyfikacją tych produktów nazywa się je „rzęsami z norek” to jednak nie mają one nic wspólnego z prawdziwą sierścią zwierzęcą. Weganie mogą odetchnąć z ulgą!  Wygląd faktycznie zbliżony jest do naturalnego futra norki syberyjskiej, ale nie ma tutaj mowy o żadnym okrucieństwie wobec zwierząt. Prawda jest taka, że rzęsy mink wykonane są z półkrystalicznego tworzywa sztucznego PBT z rodziny poliestrów, jest to zatem substancja całkowicie syntetyczna. A dlaczego zdecydowano się na taki właśnie materiał? Otóż zachowuje on doskonale kształty, a przy tym charakteryzuje się wyjątkową odpornością na ciepło oraz substancje chemiczne (czytaj – tusze do rzęs). To czyni PBT preferowanym i optymalnym materiałem do przedłużania rzęs. Jest miękki i posiada wyjątkową fakturę.  

Do czego służą rzęsy Mink?

Te „rzęsy z norek” to świetna opcja na dodanie długości i głębi. Klasyczny, elegancki zestaw do rzęs to najlepszy wybór dla klientek, którym zależy na naturalnym i mniej dramatycznym wyglądzie. Każda taka syntetyczna rzęsa jest przyczepiona do jednej zdrowej rzęsy naturalnej, a dobór grubości rzęs mink powinna zależeć od zdrowia i kondycji rzęs naturalnych. 

Oczywiście głównym zadaniem takich materiałów kosmetycznych jest możliwie jak najwierniejsze imitowanie naturalnych włosów. Wyróżnia je przy tym głęboki, matowy odcień czerni. Niektóre posiadają ciekawy satynowy połysk. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by odważniejsze damy zażyczyły sobie eksperymentów z kolorowymi rzęsami mink. Odpowiednie zestawy takich produktów powinny się znaleźć w asortymencie każdej kosmetyczki! 

Stosowanie i pielęgnacja

Generalnie dobra kosmetyczka czy stylistka wie o tym, że cały zabieg przedłużania rzęs należy rozpocząć od  oczyszczenia naturalnych rzęs i podklejenia dolnych rzęs płatkiem. Następnie czas na najbardziej mozolna część pracy – dokleja się syntetyczne rzęsy do naturalnych za pomocą specjalnego kleju. Można zastosować rzęsy mink w formacie 1:1 czy też zdecydować się na rozwiązanie objętościowe. Druga opcja sprawdzi się zwłaszcza w wypadku klientek z rzadkimi lub brakującymi rzęsami. Zabieg jest oczywiście bezbolesny.

Aby przedłużyć żywotność takich rzęs, zaleca się unikanie stosowania produktów na bazie oleju wokół oczu i ostrożność podczas zmywania makijażu. Należy również unikać pocierania lub ciągnięcia za rzęsy, ponieważ może to spowodować ich uszkodzenie lub przedwczesne wypadnięcie.