Płyn do demakijażu, czyli zmywacz do rzęs, to niezastąpiony produkt każdej stylistki rzęs. Z jego pomocą proces depilacji trwa kilka minut i jest bezproblemowy, a jedną z jego najważniejszych zalet jest to, że nie wpływa niekorzystnie na stan naturalnych rzęs. Jest to produkt, który łączy się w sposób zmieniający konsystencję kleju do rzęs, dzięki czemu można je szybko usunąć.
Do czego służy remover do rzęs?
W pracy stylistki rzęs kluczową rolę odgrywają umiejętności, makijaż i dodatki. Wyposażenie salonu lub walizka używane przez kosmetyczkę do domu klienta musi być kompletne i profesjonalne. Oprócz różnego rodzaju rzęs, czyścików, podkładów, pęsety, klejów, uchwytów czy ergonomicznych pudełek na rzęsy, każda stylistka powinna mieć dedykowany ściągacz do rzęs. Jest to zmywacz do przedłużania rzęs, który usuwa naturalne rzęsy bez ich uszkadzania. Remover skutecznie usuwa klej z rzęs, skóry i narzędzi używanych przez stylistki oraz jest zdrowy i bezpieczny.
Jakie są rodzaje removerów do rzęs?
Wyróżniamy aż trzy rodzaje removerów: płyn, żel i krem . Pierwszy to płyn do usuwania sztucznych rzęs, który skutecznie usuwa klej z sztucznych rzęs i zawiera łatwy w aplikacji pędzelek. Doskonały do usuwania kleju z jadeitowych i kryształowych baz. Popularnym produktem jest również wzbogacony w witaminę E remover. Doskonale usuwa pozostałości kleju ze skóry i narzędzi, a jego formuła jest zgodna z medycznie. Klientkom o wrażliwej skórze poleca się kremowy remover do rzęs. Produkt jest bezpieczny i nie podrażnia oczu. Specjalna formuła nie niszczy naturalnych rzęs i jest odpowiednia nawet dla alergików. Równie bezpiecznym i skutecznym sposobem usuwania tuszu do rzęs jest remover w żelu. Warto pamiętać, że remover przeznaczony jest do użytku profesjonalnego.
Jak prawidłowo używać removera?
Pierwszym krokiem przed usunięciem sztucznych rzęs jest demakijaż oczu. W tym celu możesz użyć łagodnego środka do demakijażu. Tylko oczyszczone powieki mogą być odpowiednio przygotowane do depilacji sztucznych rzęs. Jeśli remover ma pędzelek lub szczoteczkę, nałóż na niego produkt. Jeśli nie, używamy własnej szczoteczki do czyszczenia rzęs. W tym momencie ważne jest, aby chronić oczy przed produktem, dlatego zaleca się zdejmowanie rzęs przy zamkniętych powiekach i stosowanie dodatkowej ochrony skóry, takiej jak płatki pod oczy. Za pomocą pędzelka lub szczoteczki nakładamy płyn do demakijażu wokół rzęs, także u nasady, gdzie kleju jest najwięcej i pozostawiamy na kilka minut.
Warto zapoznać się z instrukcją przed użyciem, ponieważ różne środki do demakijażu mogą mieć różny czas działania. W większości przypadków od trzech do pięciu minut. Po tym czasie możesz spróbować delikatnie obrać rzęsy pęsetą lub opuszkami palców. Najlepiej zacząć od kącików oczu. Wykonuj lekkie ruchy i pod żadnym pozorem nie ciągniesz ani nie wyrywasz rzęs. Jeśli czujesz opór, poczekaj cierpliwie, aż płyn do demakijażu całkowicie rozpuści klej. Po usunięciu sztucznych rzęs dokładnie przemyj skórę wokół oczu.
Dlaczego nie powinno się usuwać rzęs w domu?
Nawet jeśli jesteś początkującą lub fryzjerką osobistą, musisz przestrzegać tych samych zasad bezpiecznej pracy podczas stylizacji rzęs zgodnie ze stylistką salonu fryzjerskiego. Wykonując ten zabieg, warto doradzić klientom, aby nie zdejmowali rzęs w domu. Brak umiejętności i wiedzy na temat używania zmywacza do rzęs może podrażniać oczy. Proces usuwania rzęs przez profesjonalną stylistkę może zająć nawet 30 minut. Oczy nie są ściągnięte, a rzęsy są w dobrej kondycji po zabiegu.